Lidiavet - FURminator препарати - My FURst shampoo

FURminator препарати - My FURst shampoo

Печати PDF
Шампонот My FURst е наменет за млади кученца. Нежен е, обезбедува капење без солзи и е ph избалансиран.

 

Како се употребува?
На наводенето крзно шампонот се нанесува на целото тело. Направете пена со масирање и триење и оставете да делува во временски период од 5 до 10 мин. Потоа исплакнете темелно. По потреба повторете го процесот.

Каква е содржината?
My FURst shampoo е природен шампон, со природни сурфактанти, вода, хидролизирани пченични протеини, хидролизирани овесни протеини, Омега 3 и 6 масни киселини, како и алое вера. Не содржи вештачки и хемиски бои, а се произведува во САД.

 

Помага во елиминирањето на непријатните мириси..