Lidiavet - FURminator препарати - My Fur deShedding shampoo

FURminator препарати - My Fur deShedding shampoo

Печати PDF
Овој шампон е наменет за кучиња чија кожа и крзно се здрави, а има благотворно дејство при намалување на степенот на митарењето.

 

Како се употребува?
Пред употребата протресете го пакувањето. Потоа наводенете го крзното на кучето, аплицирајте и направете пена преку целото тело и оставете да делува во временски период од 5 до 10 мин. Потоа исплакнете темелно. По потреба повторете го процесот.

Основни состојки:
My Fur deShedding shampoo е природен шампон, кој содржи природни сурфактанти, вода, хидролизирани пченични протеини, хидролизирани овесни протеини, Омега 3 и 6 масни киселини, како и алое вера. Не содржи вештачки и хемиски бои, а се произведува во САД.

 

Помага во елиминирањето на непријатните мириси.

.